Sort by

Celseren has logged 87 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meddler

The Meddler

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead at 17

Dead at 17

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Open Road

The Open Road

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scribbler

The Scribbler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unanswered Prayers

Unanswered Prayers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bond of Silence

Bond of Silence

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Witch Hunt

Witch Hunt

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Smile Like Yours

A Smile Like Yours

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rango

Rango

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fury

Fury

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Song One

Song One

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry