Celestine has logged 311 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★
Edit this entry  
29
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
42 One Dream Rush

42 One Dream Rush

2010
×
★★
Edit this entry  
08
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry