• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • American Girl

    ★★½

  • Sprite Fright

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Leftovers

    ★★½

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★½

  • A Letter to My Wife

    ★★

  • YẾN

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Time Flows in Strange Ways on Sundays

    ★★★★

  • Strawberry Cheesecake

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Memoria

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Gutab

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Annette

    ★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Man in Love

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★