• The Beaning

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Kill Order

    ★★

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Satan's Slaves

    ★★

  • Sweet Country

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Victor Crowley

    ★★★★

  • Once There Was Brasília

    ★★★

  • Good Manners

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Lady Rider

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Mummy

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • A Fantastic Woman

  • On the Beach at Night Alone

  • Mayhem

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • November

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Wind River

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • HyperNormalisation

  • Operation Mekong

    ★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★

  • The Perfect Weapon

  • Free Fire

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Rev. S.S. Jones Home Movies

    ★★★★

  • C Street

  • The Night Of

    ★★★★

  • Anthropoid

    ★★★

  • The Do-Over

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Dog Eat Dog

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Banger

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Neruda

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Long Night of Francisco Sanctis

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Don't Breathe

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Grimsby

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Finest Hours

    ★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Checkmate

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Close Range

    ★★★