• Britney Vs Spears

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Stay Out of the Attic

  • Son

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • His House

    ★★★

  • Crypsis

  • Door in the Woods

    ½

  • Countdown

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • My Soul to Keep

    ½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • La Llorona

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dark Encounter

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Ring Ring

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Come to Daddy

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona