Union Bustopher has logged 45 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
Edit this entry  
31
Shree 420

Shree 420

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Satyam Shivam Sundaram

Satyam Shivam Sundaram

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
27
All the King's Men

All the King's Men

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sangam

Sangam

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mera Naam Joker

Mera Naam Joker

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tie Xi Qu: West of the Tracks

Tie Xi Qu: West of the Tracks

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
Edit this entry  
19
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
Edit this entry  
19
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
Edit this entry  
19
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
Edit this entry  
17
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
Edit this entry  
17
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Edit this entry  
16
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
Edit this entry  
16
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry  
16
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
15
Eight Hours Don't Make a Day

Eight Hours Don't Make a Day

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mother India

Mother India

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Arsonist

The Arsonist

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★
Edit this entry  
12
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Rosa Luxemburg

Rosa Luxemburg

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Mughal-e-Azam

Mughal-e-Azam

1960
×
★★★★★
Edit this entry