Jay D has logged 48 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

Canada Vignettes: Log Driver's Waltz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
21

21

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Day's Pleasure

A Day's Pleasure

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
In Hell

In Hell

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ornette: Made in America

Ornette: Made in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Night for the Blues

Bad Night for the Blues

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Whirlwind

The Little Whirlwind

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Biscuit Eater

The Biscuit Eater

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry