Jay D has logged 29 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Child's Metaphysics

A Child's Metaphysics

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Hot Potato

Hot Potato

1976
×
★★
Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Process

The Process

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
★★½
Edit this entry  
15
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge

The Edge

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three the Hard Way

Three the Hard Way

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bacall to Arms

Bacall to Arms

1946
×
Read the review Edit this entry  
08
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Trials of Muhammad Ali

The Trials of Muhammad Ali

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragon Blade

Dragon Blade

2015
×
Read the review Edit this entry