Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Slackers

Slackers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry