cathy has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lorax

The Lorax

1972
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry