Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brazen

Brazen

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Save the Cinema

Save the Cinema

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Commando

The Commando

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Siege

American Siege

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry