Casey has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Careful

Careful

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Horde

The Horde

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Fight Club

Zombie Fight Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bay

The Bay

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry