Casey has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Viy

Viy

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Communion

Communion

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boat

The Boat

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry