• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Scare Me

    ★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½