• VOIR

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • The Unforgivable

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★½

  • Saintmaking

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Karen

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Luca

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

  • Army of the Dead

    ½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • kid 90

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★½

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Lady and the Dale

  • Dear Philadelphia

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

  • The Netflix Afterparty: The Best Shows of The Worst Year

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • What Lies Below

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★

  • Closed for Storm

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★