Carrothasnever has logged 83 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snow on tha Bluff

Snow on tha Bluff

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snow on tha Bluff

Snow on tha Bluff

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry