Caroline has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Heels

High Heels

1991
×
★★½
Edit this entry  
26
Adoration

Adoration

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Edit this entry  
25
Himiko

Himiko

1974
×
Edit this entry  
25
Breakwater

Breakwater

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Flesh

Flesh

2019
×
Edit this entry  
25
Sylvie

Sylvie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jesse Jams

Jesse Jams

2020
×
Edit this entry  
25
Playback

Playback

2019
×
Edit this entry  
25
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ahead of the Curve

Ahead of the Curve

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★
Edit this entry  
21
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
17
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sticky Fingers of Time

The Sticky Fingers of Time

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star 80

Star 80

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Metro6

Metro6

2020
×
Edit this entry  
14
Symbiosis

Symbiosis

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Summer 70

Summer 70

1971
×
Edit this entry  
08
Sodom and Gomorrah, NY, 10036

Sodom and Gomorrah, NY, 10036

1976
×
Read the review Edit this entry  
08
We hold where study

We hold where study

2017
×
Edit this entry  
07
Cabaret Maxime

Cabaret Maxime

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
T-Wo-Men

T-Wo-Men

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Anti-Clock

Anti-Clock

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Is Free

Everything Is Free

2017
×
★★★½
Edit this entry