• The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Titane

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • lov(N)er

    ★★★★★

  • Metempsychosis

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

  • In the Air Tonight

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Metro6

  • I Care a Lot

    ★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • As Long as There Is Breath

  • Black Is King

  • Ahead of the Curve

    ★★★★★

  • San Diego

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Scents That Carry Through Walls

  • Alejandro & Miguel

  • Normal People

    ★★★½

  • Modern Whore

    ★★

  • Jesse Jams

  • Broken Bird

  • Emma.

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Truth or Consequences

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

  • Kajillionaire

  • Time

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Coffee Shop Names

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★

  • Lián

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Playback

  • Keyboard Fantasies

    ★★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Sylvie

    ★★★½

  • Bunny

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ema

    ★★

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Symbiosis

    ★★★★

  • My Skin, Luminous

  • Flesh

  • The Lion King

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

  • Tales of the City