• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • The Two Popes

  • Joker

  • Marriage Story

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★½

  • Rocketman

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Roma

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Ready Player One

  • Mute

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Resident Evil: Vendetta

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Lion

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

  • X-Men: Apocalypse

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

  • Spotlight

  • Steve Jobs

  • Room

  • Anomalisa

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Chappie

  • Ex Machina

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Exodus: Gods and Kings

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★

  • When Marnie Was There

  • Edge of Tomorrow

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past