carol has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sea of Roses

Sea of Roses

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man That Was Turned into Juice

The Man That Was Turned into Juice

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bandit

The Bandit

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snapshots

Snapshots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am Belfast

I Am Belfast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
José

José

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
‍‍Roof Knocking

‍‍Roof Knocking

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lusitanian Illusion

Lusitanian Illusion

2010
×
Edit this entry  
26
Acto da Primavera

Acto da Primavera

1963
×
Edit this entry  
25
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seventeen

Seventeen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Body of Deceit

Body of Deceit

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry