• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Retreat

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★

  • The High Note

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Season of Love

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½