• Bird Box

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Stronger

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • mother!

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Rough Night

    ★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ½

  • We Don't Belong Here

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Song to Song

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • XX

    ★★½

  • Before I Fall

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★½

  • Patriots Day

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★½

  • Rules Don't Apply

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Una

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Elle

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★½

  • Personal Shopper

    ★★★★