broccoligoddess has logged 45 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
Edit this entry  
28
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Lifted

Lifted

2006
×
Edit this entry  
24
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantasy

Fantasy

1976
×
Edit this entry  
24
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
Edit this entry  
23
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
Edit this entry  
23
Destino

Destino

2003
×
Edit this entry  
23
The Storybook Killer

The Storybook Killer

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Daddy Issues

Daddy Issues

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Edit this entry  
21
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
Edit this entry  
18
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Modern Coed

A Modern Coed

1966
×
Read the review Edit this entry  
12
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
10
The Face of Ukraine: Casting Oksana Baiul

The Face of Ukraine: Casting Oksana Baiul

2015
×
Edit this entry  
10
Yung Dahmer

Yung Dahmer

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
06
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
Edit this entry  
06
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
06
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
Edit this entry  
04
Donald in Mathmagic Land

Donald in Mathmagic Land

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fingered

Fingered

1986
×
Read the review Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Submit to Me

Submit to Me

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dance in the Sun

Dance in the Sun

1953
×
Edit this entry  
01
Devil's Circuit

Devil's Circuit

1988
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghost

Ghost

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Butterfly

Butterfly

1974
×
Read prior review Edit this entry  
01
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Little Spirits

Little Spirits

2005
×
Edit this entry  
01
All About a Girl

All About a Girl

2004
×
Read the review Edit this entry