Carlos has logged 130 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Summertime

Summertime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
08
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Order

New Order

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry