CarcinoGent has logged 19 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now or Never

Now or Never

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sun Down Limited

The Sun Down Limited

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Belinda

Johnny Belinda

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Topper

Topper

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'll Wait for You

I'll Wait for You

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bed of Roses

Bed of Roses

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
04
Theodora Goes Wild

Theodora Goes Wild

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cornered

Cornered

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry