• A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • 31

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★½

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★½

  • Under the Skin

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★★★

  • Excision

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • The Grey

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

  • Captain America: The First Avenger

    ★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Thor

    ★★★

  • Win Win

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • 13 Assassins

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Predators

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • The Crazies

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Road

    ★★★★

  • Pandorum

    ★★★★

  • Halloween II

    ★★★

  • Brüno

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Mongol: The Rise of Genghis Khan

    ★★★★

  • Paranormal Activity

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Grindhouse

    ★★★★★

  • Letters from Iwo Jima

    ★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★★

  • When a Stranger Calls

  • V for Vendetta

  • Saw II

    ★★★

  • Hellraiser: Hellworld

    ★★

  • Batman Begins

    ★★★½