• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Unchained

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Homunculus

    ★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Music

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Earwig and the Witch

  • Drunk Bus

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Binge

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

  • Cats

    ½

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Grand Isle

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie