canugoawaypls has logged 55 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Looking for Ms. Locklear

Looking for Ms. Locklear

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
27
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Edit this entry  
23
Aloha Scooby-Doo!

Aloha Scooby-Doo!

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Behind The Try: A Try Guys Documentary

Behind The Try: A Try Guys Documentary

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday Movies that made us

The Holiday Movies that made us

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
06
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Edit this entry