Eliecer has logged 11 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Francofonia

Francofonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★
Edit this entry  
16
Secret of the Incas

Secret of the Incas

1954
×
★★½
Edit this entry  
12
Soy Andina

Soy Andina

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Dancing with the Incas

Dancing with the Incas

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tupac Amaru

Tupac Amaru

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
Kukuli

Kukuli

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Revolution and Land

Revolution and Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Prisioneros de la tierra

Prisioneros de la tierra

1939
×
★★½
Edit this entry  
01
Jean Eustache's Wasted Breath

Jean Eustache's Wasted Breath

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry