• Spree

    Spree

    ★★★

    THE DUMBEST MOVIE IVE EVER SEEN!! But it’s also amazing!! I literally don’t know. It’s so fucking random but fun? What did I even watch? 😂
    Only saw it cuz of David Arquette and he had the worst lines known to man! “I just wanna have fun!”
    YEAH ME TOO!

    I loved it. I hated it. But most of all, I survived SPREE THE MOVIE!

  • Justice League: Throne of Atlantis

    Justice League: Throne of Atlantis

    ★★★

    I UNDERSTAND AQUA MAN NOW!!

  • Justice League: War

    Justice League: War

    ★★★★

    Flash: BATMAN IS REAL!?!
    Green Lantern: mhm yeah, his right there 
    Flash: *proceeds to Fangirl*

    My favorite interaction in the whole movie besides Batman and Green Lantern funny interactions

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★½

    Yes Barry it was ME!! I jacked you off at supersonic speed to make you cum at a woman’s touch!!!


    Also can Barry STOP FUCKING WITH THE TIMELINE!!! It’s always fucking Barry!!! BRO STOP!!! This is why Wally is the better flash :(

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★½

    I love my boy Benedict!!!❤️

  • Violet Evergarden

    Violet Evergarden

    ★★★★★

    If yah wanna cry, definitely recommend then. If not RUN!!!!

  • Halloween Kills

    Halloween Kills

    ★★★½

    “Hey, keep your eyes open”

  • Lamb

    Lamb

    Baaaaaaaaaaad

  • Spectre

    Spectre

    ★★★½

    Such a weird movie. Like I’m so baffled by it. There is so much good here, but I think the pacing kinda kills this movie and maybe the writing cuz there be times where I was actually kinda bored by whatever was being discussed, which is super rare for me regarding bond films so it’s very odd in that regard. 

    I 100% love what they do with Biofeld in this, making him be BONDS BROTHER!! Fucking awesome!! I mean step…

  • Skyfall

    Skyfall

    ★★★★★

    Holy fucking shit!!! Wtf!!! Absolutely masterpiece!!! Bond at his BEST!! And with a very cynical and amazing villain known as Silva, played by Javier Bardem, is absolutely top 10 best Bond villains!! Holy freaking cow!!! 

    We have a time skip bond who is constantly reminded that he’s too old for this shit and should be replaced, which is really funny considering the last two installments dealt with a rookie like bond. Craig’s bond this time around is cool and smooth,…

  • Quantum of Solace

    Quantum of Solace

    ★★★★

    The fallow up to Casino Royale. Probably my two big negatives is that the plot is really weak and is very overly complicated and the main villain being kinda weak 😂 and oh boy I love his henchmen BoldCut guy! 

    But I don’t wanna talk about the negative stuff, cuz you know why? I REALLY LIKE THIS MOVIE!! Daniel Craig might be the best angry bond we’ve ever had it’s really incredible. The events that happened in Casino Royale really…

  • Casino Royale

    Casino Royale

    ★★★★½

    Hey ALL, Cancer here... yup back with bond skipped a few but not to worry will do those shortly. I kinda forgot why I even stopped watching my bond Marathon, idk but hey I’m back baby!!! 

    HOLY FUCKING SHIT!! YALL NEVER TOLD ME ABOUT THIS SHIT!!! FUCK YALL!!! This was so fucking good I literally can’t fucking believe it!!!! I had a fun time watching this, everything about this was awesome!!! The especially the beginning of the movie!! Why didn’t…