Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
Edit this entry  
28
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saint Seiya: Knights of the Zodiac

Saint Seiya: Knights of the Zodiac

×
Read the review Edit this entry  
22
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
I've Become a Gengar!?

I've Become a Gengar!?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Warming Slugma House

The Warming Slugma House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wait Here! Magikarp

Wait Here! Magikarp

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Pancham Who Wants to be a Hero

The Pancham Who Wants to be a Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Budding Dream

A Budding Dream

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chase the Beans

Chase the Beans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stillwater

Stillwater

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Mans 1955

Le Mans 1955

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
HONK

HONK

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Resort

Last Resort

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
just more things in general, really

just more things in general, really

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Pigpen

The Pigpen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dry Run

Dry Run

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Flyin' Bamboo

Flyin' Bamboo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Throat Notes

Throat Notes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double King

Double King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tainted Goods

Tainted Goods

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Elephant's Garden

The Elephant's Garden

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry