• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Atomic Blonde

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Finding Dory

    ½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

  • Jurassic World

  • The Witch

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Babadook

  • Frozen

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Great Gatsby

  • The Conjuring

  • Skyfall

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

  • Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

    ½

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Midnight in Paris