Campbell has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The President's Last Bang

The President's Last Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry