kamile has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hey! Teachers!

Hey! Teachers!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
13
Lassie Comes Home

Lassie Comes Home

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aftermath

Aftermath

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
09
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
Edit this entry  
09
5150

5150

×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
09
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2019
×
Edit this entry  
09
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
Edit this entry  
09
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
Edit this entry  
09
Going Home

Going Home

2021
×
Edit this entry  
09
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
02
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry