Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Cameraman's Revenge

The Cameraman's Revenge

1912
×
Edit this entry  
12
Partie d'écarté

Partie d'écarté

1896
×
Edit this entry  
12
The Photographical Congress Arrives in Lyon

The Photographical Congress Arrives in Lyon

1895
×
Edit this entry  
12
Demolition of a Wall

Demolition of a Wall

1896
×
Edit this entry  
12
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
12
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Edit this entry  
12
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Edit this entry  
12
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
12
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
10
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hey! Teachers!

Hey! Teachers!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
13
Lassie Comes Home

Lassie Comes Home

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aftermath

Aftermath

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
09
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
Edit this entry  
09
5150

5150

×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
09
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2019
×
Edit this entry  
09
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
Edit this entry  
09
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
Edit this entry  
09
Going Home

Going Home

2021
×
Edit this entry