camila 😊😐 has logged 40 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
27
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Arrested Development Documentary Project

The Arrested Development Documentary Project

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Screen Test: Edie Sedgwick

Screen Test: Edie Sedgwick

1965
×
Read the review Edit this entry  
22
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Edit this entry  
18
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cats

Cats

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry