Cam Watson has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lover

Lover

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry