Cameron has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life

Life

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry