• Bad Education

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Troya

  • It Chapter Two

  • Otherhood

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Rewind

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ½

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Sword of Trust

  • Captain Marvel

    ★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Death of Dick Long

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½