Calum has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
No Future

No Future

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Leap Year

Leap Year

2010
×
Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
VHS 94

VHS 94

2021
×
Read prior review Edit this entry  
28
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
Edit this entry  
11
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
What Is My Face?

What Is My Face?

×
Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Happened

Never Happened

2015
×
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry