CallumInnit has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rite

The Rite

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry