CallumInnit has logged 228 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death King

The Death King

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greetings

Greetings

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry