Sort by

yer no has logged 33 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
Edit this entry  
28
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Fear X

Fear X

2003
×
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good Little Monkeys

Good Little Monkeys

1935
×
★★★
Edit this entry  
25
Not Without My Handbag

Not Without My Handbag

1993
×
Read prior review Edit this entry  
25
Spanky: To the Pier and Back

Spanky: To the Pier and Back

2008
×
Edit this entry  
24
Blue Green

Blue Green

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Scott Walker: 30 Century Man

Scott Walker: 30 Century Man

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Poet of Horrible Things

The Poet of Horrible Things

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Myosis

Myosis

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Heaven

Heaven

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
The Girls on F Street

The Girls on F Street

1966
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncle Kent 2

Uncle Kent 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Loud Krazy Love

Loud Krazy Love

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Who's the Daddy

Who's the Daddy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Making of Roof Sex

The Making of Roof Sex

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogville Confessions

Dogville Confessions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Beast

Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirit/Will/Loss

Spirit/Will/Loss

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry