• The House

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Landscapers

    ★★

  • Fuelled

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Louise

    ★★★★

  • Seen It!

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Editing

    ★★½

  • Golden Hour

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★★

  • The Bones

    ★★

  • Last Night in Soho

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Dough Joe

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Annette

  • Some of Our Stallions

    ★★★★

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • The Beta Test

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Robert Downey: Moment to Moment

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Chris Gethard: Half My Life

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Derecho

    ★★★★

  • The Visit

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Fucking with Nobody

  • Sir! What Are Your Orders?

  • The Sparks Brothers

  • Affairs of the Art

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • WandaVision

  • Bobo the Monkey

    ★★

  • Throat Notes

    ★★★★

  • The Clockwork Elves

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

  • Dream of a Dog

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Sock Six

  • OPAL

    ★★½

  • Sassy Justice

  • The Queen's Gambit

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

  • Room with a Sea View

    ★★★½

  • Holy Calamavote | A Special Performance by Run The Jewels

  • Coffin

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

    ★★★

  • Ciervo

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Morning

    ★★★

  • Lewis Black: Thanks For Risking Your Life

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★

  • The Comedy Store

    ★★★

  • Stuck

    ★★½

  • Colza

    ★★★½

  • How To Be At Home

  • BS

  • Hidden

    ★★★★

  • David

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Hamster Hell 2

    ★★