Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry