• The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Kingdom Hearts χ Back Cover

    ★★

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Great Wall

  • Silence

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Late Bloomer

  • Split

    ★★★

  • The Void

  • Storks

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★★

  • Sing

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Remember the Goal

  • Jason Bourne

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

    ★★

  • The BFG

  • The Neon Demon

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Seoul Station

    ★★

  • God's Not Dead 2

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Sing Street

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Dirty Grandpa

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★

  • Room

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★