• The Nun

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Cold War

    ★★★

  • Border

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Mandy

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • 1 Mile To You

  • Life

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★