calamityhey has logged 28 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Strada

La Strada

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eternal Frame

The Eternal Frame

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Felt

Felt

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Are You Here

Are You Here

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in War

Men in War

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
I Think I Love My Wife

I Think I Love My Wife

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crossroads

Crossroads

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bewitched Inn

The Bewitched Inn

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nero, or The Fall of Rome

Nero, or The Fall of Rome

1909
×
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Shadow of Women

In the Shadow of Women

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
½
Read the review Edit this entry