CAJC2001 has logged 595 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bankrolled

Bankrolled

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
El mesero

El mesero

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bootleg Dad

Bootleg Dad

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry