Sort by

caino has logged 29 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Summer Movie

The Summer Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Please Love Me Forever

Please Love Me Forever

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stroke

The Stroke

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death, Dad & Son

The Death, Dad & Son

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bog of Beasts

Bog of Beasts

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Owls

Night Owls

2015
×
★½
Edit this entry  
13
6 Years

6 Years

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends Don't Let Friends

Friends Don't Let Friends

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Every Day

Every Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ass Backwards

Ass Backwards

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry